Odpowiedni wybór sali konferencyjnej opiera się nie tylko na wyborze dogodnej i atrakcyjnej pod względem dojazdu lokalizacji czy wielkość samej sali, która pomieści wszystkich zainteresowanych oraz odpowiadać będzie wymogom przeprowadzanego wykładu, szkolenia czy tez pokazu.

Sala konferencyjna aby spełniać najwyższe standardy komunikacyjne i reprezentacyjne powinna zostać wyposażona w wysokiej jakości zaplecze technologiczne. Pod tym względem na myśli mamy głównie prawidłowo wykonane oświetlenie, akustykę- wygłuszenie ścian i system nagłośnieniowy, kończąc na sprzęcie audiowizualnym.

Pod względem odpowiedniego wyposażenia sali konferencyjnej w narzędzia umożliwiające sprawne przeprowadzenie eventu wymagane jest wykonanie odpowiedniej i przemyślanej instalacji elektrycznej. Odpowiedniej- spełniającej wszelkie normy i standardy związane z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa, przemyślane- dające możliwość swobodnej manipulacji i dopasowania do konkretnego rodzaju odbywającej się imprezy.

Właściwie wykonana instalacja elektryczna to taka, która przewidywać będzie maksymalne obciążenie sieci. Pod tym względem zostanie odpowiednio zabezpieczona bezpiecznikami, dzięki którym nie dojdzie do zwarcia. Jest to o tyle ważne, gdyż uchroni nas to przed ewentualnym wywołaniem pożaru lub uszkodzeniem sprzętu, którego koszty inwestycji mogą być bardzo duże.

Ponadto, prawidłowo wykonana instalacja elektryczna to także wysoki poziom estetyki łączy. Wijące się po ziemi przedłużacze, gniazdka, kable zasilające to skutecznie odstraszający widok, ponadto, wpływający negatywnie na samą ocenę sali. W przypadku kiedy konieczne jest wykonanie dodatkowych przyłączy warto kable i przewody doprowadzające umieścić w stosownych rynienkach- zachowamy w ten sposób taką sama funkcjonalność, bez narażenia się na utratę wizerunku.

Ponadto, wśród najnowszych projektów sal konferencyjnych, z uwagi na podniesienie możliwości dopasowania użytkowego, coraz częściej wykorzystuje się wyposażenie sali z możliwością montażu przyłączy gotowych w urządzeniach. Dzięki temu, zasilanie pozwala na poszerzenie spektrum funkcjonalności przy zachowaniu odpowiednich walorów wizualnych.

Firma Bachmann zdaje się być specjalistą na rynku, który w swojej ofercie posiada gniazdka, które całkowicie zaspokajają potrzeby konsumentów w wielu obszarach funkcjonowania. W stosunku do zagospodarowania sali konferencyjnej marka posiada specjalnie wyprofilowaną serię gniazdek Bachmann Conference.

 

Gniazdka tej serii przeznaczone są do montażu w powierzchniach blatowych mebli- biurkach, regałach, stołach. Podobnie jak w przypadku wpuszczanych gniazdkach blatowych o wysokim stopniu ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych, tak i tutaj, każde gniazdo montowane jest w osobnej puszcze, a także posiada funkcjonalna górną część. Oczywiście w zależności od rodzaju mediaporty posiadają zarówno dodatkową, zewnętrzną przesłonę, jednak również występują w wersji ruchomej tzn flip-flop. Kiedy gniazdo nie jest używane lub potrzebne jest połączenie od drugiej strony blaty, wystarczy przekręcić je wzdłuż jego osi. Górna część gniazda pokryje się z poziomem blatu, dolna natomiast da możliwość podłączenie sprzętu od spodu blatu.