Często zdarza się, że tworzymy gniazdo, które przeznaczone jest dla konkretnego sprzętu. Jak je zabezpieczyć przed podłączeniem niepożądanego odbiornika, który może nawet uszkodzić całą instalację?

Gniazdo DATA to rozwiązanie takiego problemu. Jest ono przystosowane do pracy pod napięciem 250V, przy obciążeniu 16A. Specjalistyczny rodzaj gniazda zasilającego wyposażony jest w przesłony torów prądowych. Ważnym rozwiązaniem jest również klucz, bez którego wpięcie wtyku jest zupełnie niemożliwe.

DODATKOWA OCHRONA

Dodatkowym atutem tego gniazdka są omawiane przesłony torów prądowych, które chronią je przed dziećmi. Dzięki niej, nie mogą dostać się do niebezpiecznych części instalacji. Z tego też powodu, produkt ten świetnie nadaje się do pokoju dziecięcego, w którym bezpieczeństwo przed prądem będzie skutecznie zapewnione.

Gniazdka DATA przeznaczone są do pracy w filtrowanych sieciach, wyposażonych w awaryjne zasilacze (UPS). Najczęściej takie rozwiązania stosuje się w dedykowanych instalacjach zasilających komputery, ale nie jest to jedyny sposób, w jaki można z nich korzystać.

JAK ZAINSTALOWAĆ GNIAZDKO DATA

Po podpięciu gniazdka DATA do instalacji elektrycznej, należy zdjąć papier zabezpieczający folię i przykleić klucz (dołączany w zestawie) do wtyczki. W samej wtyczce znajduje się specjalny otwór, który uchylając przesłony tulejek stykowych, pozwala na włożenie klucza. W taki sposób możemy sprawić, że z tego gniazda będzie korzystało tylko jedno, uprawnione urządzenie.

KTÓRE GNIAZDO DATA WYBRAĆ?

GNIAZDO SPECJALISTYCZNE DATA

Przykładowo, gniazdo specjalne DATA SEDNA w kolorze czerwonym od Schneider Electric, jest ciekawą alternatywą dla reszty tych nudnych, białych gniazdek. Cała seria SEDNA proponuje nam szeroką różnorodność barw i materiałów. Oryginalne projekty gniazdek dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – mlecznej bieli i czerwieni meksyku. Linia SEDNA w swoim asortymencie posiada zresztą dużo więcej ciekawych rzeczy – włączniki schodowe, klasyczne gniazdka z ochroną bryzgoszczelną, czy ramki pod włączniki, które są kompatybilne ze wszystkimi produktami firmy Schneider.