Każde wnętrze ma swój unikalny charakter, który tworzymy przy wykorzystaniu różnego rodzaju elementów. Projektowanie zawsze zaczynamy od wyboru wyglądu ścian, podłóg i sufitów, potem przechodzimy do wybierania dużych mebli, a na końcu dobieramy elementy dekoracyjne. I właśnie przy tej ostatniej czynność mamy najwięcej problemów, ponieważ mnogość dostępnych rozwiązań przytłacza. Często jest też tak, najzwyczajniej brakuje nam pomysłów. W takiej sytuacji warto stawiać na nietypowe dekoracje, dzięki czemu stworzymy niepowtarzalne wnętrze.

Kolor, tam gdzie byś się tego nigdy nie spodziewał

Najzwyklejszym przedmiotem, który w każdym domu występuje w dużej ilości i rzadko komu przychodzi do głowy, jako coś, co można by wykorzystać do dekorowania przestrzeni są kolorowe kable elektryczne. Właśnie tak! Nie zwykłe czarne, białe czy czarne kable tylko kolorowe, w barwach tęczy. Dzięki nim w ultraszybki, prosty i tani sposób jesteśmy w stanie stworzyć niecodzienną aranżację wnętrza, które będzie zaskakiwać każdą odwiedzającą nas osobę. Ten jeden element jest w stanie ożywić nawet najbardziej nijaką przestrzeń. Kolorowy kabel jest równie dobrym pomysłem dekoratorskim, co barwne ramki czy wzorzyste poduszki. Jednak jego przewagą nad standardowymi ozdobami jest nietypowość. Sam pomyśl, w ilu miejscach spotkałeś się z kolorowymi kablami? Jeżeli odpowiedziałeś sobie, że nigdzie lub w niewielu, to oznacza, że czas abyś wykorzystał je w swoich czterech ścianach.

Nie tylko ładne, ale i funkcjonalne

kolorowe kable elekryczne

Kolorowe kable elektryczne to nic innego, jak zwykły przewód elektryczny umieszczony w tekstylnej osłonce w różnych barwach. Jest on tak samo funkcjonalny, jak ten tradycyjny, za to prezentuje się znacznie lepiej. Kolorowe kable mają tę dodatkową zaletę, że w plątaninie różnych przewodów podłączonych do masy urządzeń w naszym domu łatwo odróżnić jeden od drugiego. Na pewno nie raz denerwowałeś się, kiedy zamiast kabla od lampy odpiąłeś ten od telewizora lub musiałeś szukać właściwego. Dzięki barwnym wersją ten problem już nigdy Cię nie spotka. Ponadto zazwyczaj staramy się ukryć wszelkie wystające okablowania, tak aby były niewidoczne, ponieważ nie prezentują się one zbyt estetycznie. Jednak w przypadku kolorowych kabli wystarczy ładnie je posegregować i ułożyć, aby stanowiły dodatkową ozdobę w pokoju. 

Zastosowanie kolorowych kabli elektrycznych

kolorowe kable elektryczneJeżeli wydaje Ci się, że nie będziesz miał gdzie wykorzystać tego rodzaju kabli, to jesteś w dużym błędzie. Kolorowe kable elektryczne można stosować wszędzie tam, gdzie używa się tych standardowych. Oznacza to, że na kolorowym przewodzie możesz powiesić lampę w salonie czy sypialni, wykorzystać go do podłączenia internetu oraz zastosować, gdzie tylko tego zapragniesz. Nie ogranicza Cię nic poza Twoją wyobraźnią i kreatywnością. Równie dobrze wyglądają wnętrza, w których wszelkie kable są w jednym kolorze (niekoniecznie czarnym lub białym), ale także tam, w których przy pomocy okablowania tworzymy istną tęczę barw.