Popularność portów USB wciąż wzrasta, obecnie wiele sprzętów elektronicznych takich jak aparaty czy telefon korzystasz tego rozwiązania. Aby ułatwić korzystanie z dobrodziejstwa technologii USB na rynku pojawiły się gniazdka podtynkowe z portem USB. Przyjrzyjmy się rodzajom gniazdek i propozycji marki ABB Bush-Jaeger.

Co mamy do wyboru?

Do wyboru mamy wiele rodzajów gniazdek USB, które odpowiadają na nasze potrzeby. ABB Bush Jaeger ma w swojej ofercie standardowe gniazdo elektryczne z dodatkowym portem do ładowania przy użyciu kabla USB. Kolejnym rodzajem do wyboru jest gniazdo z jednym albo kilkoma wejściami na USB. Możemy zastanawiać się – które będzie najlepsze? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ponieważ wybór między poszczególnymi produktami zależy przede wszystkim od założonych na ten cel finansów oraz własnych potrzeb. W przypadku gdy mamy dużo urządzeń ładowanych przez USB lepiej wybrać gniazdko z większą ilościom wejść – takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w domowych biurach czy w salonie.

bush jaeger telefon

Zalety gniazdka z USB

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim wygoda. To szczególnie ważne kryterium dla osób, które korzystają z dużej ilości sprzętów, a noszenie fabrycznych jest dla nich kłopotliwe. Nierzadko zdarza się, że zajmują one dużo miejsca co przeszkadza w podłączeniu do tego samego gniazdka innych sprzętów. Gniazdko z USB z pewnością docenią również goście, którzy nas odwiedzają. Z racji tego, że większość telefonów korzysta z takiego samego kabla ładowarki, który wystarczy jedynie podłączyć do naszego gniazdka. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie to gratka dla gadżeciarzy i osób, które interesują nowe technologie – jeśli planujemy remont instalacji warto zastanowić się nad takim sprzętem.

Ładowarka USB od ABB Bush-Jaeger

Wspomniana wcześniej markaABB Bush-Jaeger jest liderem w zakresie nowoczesnych rozwiązań dla elektroinstalacji.Można to zauważyć nie tylko w proponowanych przez firmę przełączników, wtyczek,ale również w przypadku gniazdka z ładowarką USB. Warto przyjrzeć siękonkretnemu przykładowi takiej ładowarki.

bush jaeger usb

Ładowarka 2 x USB ABB Bush-Jaeger wyposażona jest w dwa wyjścia USB typu A (1400mA). Ten typ występuje w bardzo dużej ilości sprzętów elektronicznych. To właśnie taki rodzaj USB znajdujemy w komputerach, laptopach i przy telefonach komórkowych. ABB Bush-Jaeger proponuje nam prostą, ale bardzo funkcjonalną ładowarkę, która pobiera 0,3W prądu. W komplecie z nią znajdziemy dodatkowo mechanizm gniazdka i pokrywę. Warto sprawdzić, który kolor będzie lepiej pasował do naszego wnętrza, bo do wyboru mamy czerń i biel.