Firma Zamel to jedna z marek na rynku polskim, która cieszy się rodzinną, nieprzerwaną tradycją. Firma została założona ponad 20 lat temu w Pszczynie, zajmując jeden z ówcześnie najprężniej rozwijających się obszarów branżowych, jakim była elektrotechnika.W asortymencie marki znaleźć można aż 8 grup produktowych. Wśród nich znalazły się kategorie takie jak dzwonki i gongi, systemy domofonowe, przewody, urządzenia realizujące obszar automatyki budowlanej, systemy przywoławcze, zarówno klasyczne oparte na systemach przewodowych, jak i bezprzewodowych. Kończąc na sieci bezprzewodowych alarmów, elektroinstalacji i sterowników.

Z uwagi na rodzinny charakter firma posiada rozbudowaną politykę związaną z nawiązywaniem partnerskich relacji, nie tylko z firmami, ale także z użytkownikami produktów.

Nastawieni na użytkownika tworzą projekty w oparciu o opinie klientów oraz ich potrzeby, dlatego są jedną z najbardziej cenionych marek na rynku Europy Środkowo-wschodniej.

Jednym z najatrakcyjniejszych sektorów oferowanych produktów, są urządzenia bezprzewodowe Zamel Exta Free. Realizują one najczęściej podstawowe wyposażenie automatyki budowlanej: sterowników rolet, światła i temperatury, a także samych włączników światła. W zależności od miejsca przeznaczenia dostępne są produkty o różnym stopniu zaawansowania technologicznego.

Sterowniki rolet

W grupie produktów sterowników dostępne są nowoczesne sterowniki rolet. Posiadają one podwójną możliwość zasilania wysokim lub niskim napięciem. Wykonane ze specjalnego aluminium urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby ich montaż był bezproblemowy (montaż urządzenia następuje za pomocą puszki instalacyjnej). Urządzenie posiada możliwość wpięcia do sieci lokalnej lub centralnej, integrując się tym samym z pozostałymi elementami sieci.